İnşaat Öncesi Planlama

İnşaat Öncesi Planlama

Solar İnşaat Öncesi Planlama

2018 yılı itibariyle şahısların ve kurumların elektrik üretimine izin verilmiştir. Türkiye genelinde enerji potansiyelini artıran bu yönetmelik, aynı zamanda elektrik şirketlerine elektrik satma imkanı sunmaktadır. Şirketimizin solar çözümleri, resmi prosedüre uygun olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Solar Planlama Detayları

 Türkiye, güneşli gün sayısı bakımından birçok ülkeye nazaran oldukça avantajlı bir ülkedir. Firmamız, bu avantajı değerlendirerek, elektriğini üretmek isteyenler için solar çözümleri sunuyor. Bu kategoride ilk sırayı alan planlama işlemi, bu kategoride ilk önemli adımdır. Firmamızın planlama süreci şu şekildedir:

 

 1- Kiralama veya satın alma seçenekleri, sistem kurulum aşamasında ilk önemli konudur. Satın alma veya kiralama yöntemleri, farklı prosedüre sahiptir.

 2- Resmi prosedürün gerektirdiği başvuru işlemlerinin yapılması, destek işlemlerinde ve elektrik kurumuna elektrik satışında önemlidir. Ayrıca sistemin garantisi ile ilgili konular, sistemin sürekliliğini doğrudan etkilemektedir. Firmamız, enerji kurumuna ve bakanlığa gerekli başvuru işlemlerini sizin yerinize gerçekleştirmektedir. Profesyonel solar çözümleri için bizi aramanız yeterlidir.

 3- Kurulumun yapılacağı alanın zemin yapısının incelenmesi işlemi, sistemin verimini doğrudan etkilemektedir. Sistemin kurulacağı alanın zemin yapısı, sistemin kalitesini doğrudan etkilemektedir.

 4- Sistemin enterkonekte bağlantılarının yapılması, planlama sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından, enterkonekte bağlantısı yapılmaktadır.

 5- Sistemin kurulacağı alanın güneşlenme süresinin ölçülmesi ve uluslararası verilerin incelenmesi, sistemin verimini doğrudan etkileyen en önemli konulardan biridir. Türkiye’de güneşli gün sayısı bakımından Urfa ve Konya ilk sırada yer almaktadır. Güneşlenme gün sayısı ve güneşlenme süresi, sistemin verimini doğrudan etkilemektedir. Genellikle sistem güneye bakacak şekilde kurulmaktadır.

 6- Fizibilite ve başvuru formları, yer ve sistem hakkında gerekli bilgilerin ve verilerin toplanmasının ardından oluşturulmaktadır. Resmi prosedüre uygun başvuru işleminin gerçekleştirilmesinin ardından montaj işlemine geçilmektedir.

 

 Bütün bu aşamalar, sistem kurulumunun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesinde önemli rol oynamaktadır.

Planlı Solar Çözümleri

Profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilen solar çözümleri, güneş enerjisi sistemi için yer belirleme işlemiyle başlamaktadır. Yer seçiminde, tesis türü, saha ölçümü ve fizibilite kriterleri dikkate alınmaktadır.

 

 Bu kategoride firmamız yer seçimi konusunda verileri dikkate alarak hareket etmektedir. Bütün veriler göz önüne alan ekibimiz, en iyi teknoloji seçeneklerini değerlendirir. Montaj işlemi öncesi yapılacak bütün işlemler, plan dahilinde liste haline getirilir. Teknik değerlendirmeler, yüksek çözünürlüklü coğrafi veriler, arazi verileri ve enerji ölçümü gibi konular, profesyonel solar güneş enerjisi teknolojisi için önemli konulardır. Bütün bu konular, planlama esnasında analiz edilmektedir.

 

 Kendi elektriğini üretme imkanı sunan Solar güneş enerji sistemi, planlama, montaj ve test aşamalarından sonra kullanıma açılmaktadır. Deneyimli mühendis ekibimiz, danışmanlık, proje ve test aşamalarında, çevresel etkenleri ve güneşli gün sayısı verilerini dikkate almaktadır.

 

 Resmi Prosedüre Uygun Şekilde Hareket Edilmektedir

 

 Güneş enerjisi santrali, kendi elektriğini üretme imkanı vermektedir. Firmamız, profesyonelliğin yanı sıra yeterlilik belgesine sahiptir. Solar enerji sisteminin kurulumu kategorisinde ilk aşamada planlama yapılmaktadır. Firmamız danışmanlık hizmetleri kategorisinde resmi işlemleri takip ederek, elektrik şirketi ile ilgili bütün işlemleri takip etmektedir.

 

 Solar güneş enerjisi, kendi elektriğini üretme imkanı vermenin yanı sıra artan enerjiyi satma imkanı da veriyor. Ayrıca devlet destekli projeler için gerekli resmi başvuruları da danışman ekibimiz gerçekleştiriyor. Planlama esnasında, elektrik şirketi ile ilgili bütün resmi işlemler, şirketimiz tarafından takip edilmektedir.

 

 Solar enerji sistemi, aynı zamanda şebeke elektriğini kullanma imkanı da sunuyor. Özellikle kış aylarında bu sisteme ihtiyaç duyuluyor. Elektrik üreterek, hem kendi elektriğinizi bedavaya getirebilirsiniz. Hem de ürettiğiniz elektriği elektrik kurumuna satabilirsiniz. 

The Process
design-project

Design-project preparation in accordance with clients requirements

construction & renovation

The process of construction and renovation according to project

budget approval

Budget analysis, corrections and approval with the client

handover

A full walk-through of the project with the client and the architect

POPULAR QUESTIONS

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Our Featured projects

College of Health Professions

A large beautiful pool which could hold up to 30 people at once, was specially designed for Palm Beach Resort. Made of eco-friendly materials and in short terms.

Learn more

ESTEM elementary

This small and cosy hotel needed a comfortable backyards pool for a small amount of guests. We managed to create a nice pool made of natural materials.

Learn more