Solar Çatı Kaplama Firması

By 0
1731
Solar Çatı Kaplama Firması

Çatı Güneş Enerji Santrali

Binaların üzeri binayı korumak ve yalıtım sağlamak için çeşitli çatı malzemeleriyle kaplanmaktadır. Bu malzemeler çatıdan beklenilen performansa bakılarak seçilmektedir. İstenilen amaca en uygun şekilde hizmet edecek malzeme ile çatı kaplaması yapılması en uygun tercih olacaktır. Kuzaytepe Enerji olarak çatı kaplamalarının güneş panelleri ile yapılmasının standart çatı uygulamalarının yanı sıra güneş enerjisinden yararlanarak bedava elektrik üretmek için de büyük bir avantaj olduğunu anlatmak istiyoruz. Solar çatı kaplama firması tarafından yapılacak olan güneş paneli ya da solar kiremit kaplama işlemleri hem şık hem standart çatı vazifeleri gören hem de elektrik ve sıcak su açısından büyük alternatif sağlayacak bir uygulama olacaktır.

Solar Çatı Uygulamaları

Çatı Güneş Paneli

Güneş panelleri, üzerlerinde bulunan güneş ışınlarını soğurmaya yarayan hücreler sayesinde elektrik enerjisi üretmeye yarayan bir alettir. Çevre ve bütçe dostu bu sistem, yapay enerji kaynaklarına göre yenilenebilir ve tükenmez olduğu için son derece avantajlıdır. Uzun yıllar kullanılabilecek olan bu sistem, az maliyet gerektiren ve kurulumu basit bir işlemdir. Solar çatı kaplama firması tarafından güneş panellerinin ya da solar kiremitlerin çatıya döşenmesinin ardından panellerden ya da kiremitlerden gelen ışınların elektrik enerjisine çevrileceği sistemin de kurulmasıyla elektrik üretimi başlar. Güneş panelleri elektrik enerjisinin olmadığı alanlarda elektrik üretmek için, elektrik olan alanlarda ise maliyeti düşürmek için pratik bir yoldur. Kurulumu kolay ve kullanım ömrü uzun süreli olan bu ürün, bakım maliyeti gerektirmediği gibi, elektrik kullanımı için de herhangi bir maliyet gerektirmez. Çevreye hiçbir zararı olmamakta ve oldukça sessiz çalışmaktadır.

Bu paneller su ısıtma amacıyla da kullanılmaktadır. Bu nedenle elektriğe ihtiyacı olan üretim tesislerinde olduğu kadar evler için de solar çatı kaplama firması tarafından çatılara panel kaplaması ya da solar kiremit kaplaması yaparak bu sistemi kullanmak tercih edilmektedir. Güneş panelleri monokristal, polikristal, ince film ve esnek güneş panelleri çeşitlerinde olabilir. Güneş panelleri borla karıştırılmış silikondan üretilir. Bu karışımdan levhalar hazırlanır, levhaların yansıtma özelliği düşürülerek güneş enerjisini tutması sağlanır. Levhalar üzerine fosfor eklenerek, levhalarda artı ve eksi kutuplar oluşturulur. Bu sayede iki kutup arasında elektron akımı sağlanır ve enerji üretimi meydana getirilir. Solar çatı kaplamaları için evin konumu, ortalama elektrik faturası tutarı ve çatı mimari projesine bakılarak ön keşif yapılır. Hazırlanan proje Tedaş tarafından onaylandıktan sonra montaj işlemleri gerçekleştirilir. Montaj tamamlandıktan sonra yine Tedaş tarafından verilen onayla kullanımına başlanabilir. İhtiyacımızdan daha fazla elektrik ürettiğimizde bu elektriği satmamız da mümkündür.

54321
(2 votes. Average 4.5 of 5)
Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Name:*

Your Website

Your Comment