Mimari & Solar Proje

Mimari & Solar Proje

Güneş enerjisi kategorisinde profesyonel yöntemleri tercih eden firmamız, Enerji Bakanlığının 2018 yılı itibariyle ‘kendi enerjini üretme’ kanunu yürürlüğe sunmasıyla birlikte faaliyetlerini hızlandırmıştır. Bakanlığın teşvik ve hibe ile ilgili prosedürünü en iyi şekilde takip eden ekiplerimiz, anahtar teslim solar çözümleri sunmaktadır. Kendi elektrik enerjini üretmek isteyen kişi ve şahıslar için profesyonel çözümler sunuyoruz. 

 Solar Çözümlerde İlk Aşama İzin Alma

 Tarlada solar güneş enerji sistemi kurmak isteyenler için ilk önemli adım Tarım Bakanlığı’ndan alınması gereken izindir. Tarım Bakanlığı, ekilen ve tarıma elverişli olan alanlar için güneş enerji sisteminin kurulumuna izin vermemektedir. Öncelikle tarlanızın ekime elverişli olmaması gerekir. Tarım Bakanlığı’nın sisteminde tarlanızın ‘ekime elverişli değil’ ibaresinin bulunması gerekir.

 Tarım Bakanlığından izin alındıktan sonra elektrik şirketine başvurmak gerekir. Elektrik şirketinden gerekli izinler alındıktan sonra, solar çözümleri için teşvik ve hibe ile ilgili başvuru ve belgelerin tamamlanması gerekir. Firmamızın deneyimli danışman elemanları, bütün resmi işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Solar Çözümlerde İkinci Sırada Proje Var

 Resmi izinlerin alınmasının ardından ekibimiz sistemin kurulacağı alanı incelemek üzere yola çıkmaktadır. Solar çözümleri ekibimiz yerinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bütün verileri bir araya getirerek projeyi aşamasına geçmektedir. 

 Yerinde inceleme işlemlerinde, trafo uzaklığı, zemin yapısı, sistemin kurulacağı alanın güneşlenme özelliği gibi bütün veriler bir araya getirilmektedir. Sistem kurulumunun en önemli aşaması, güneş enerji potansiyelidir. Güney cepheli kurulan sistem, gün boyu güneşi maksimum seviyede alabilmesi gerekir. Mühendislerimiz yaptıkları inceleme sonunda sistem için en verimli noktaları tercih etmektedir. Ayrıca trafoya uzaklık, evin elektrik tesisatı için gerekli bağlantılar ve elektrik şirketine elektrik satabilmek için şebekeye yapılması gereken bağlantılar, proje kapsamında incelenmektedir.

Profesyonel Mühendis Ekibimiz ve Uygulama Aşaması

  Solar güneş enerjisi proje işlemi sonrasında uygulama işlemine geçilmektedir. Projenin onaylanmasının ardından firmamız, projeye uygun şekilde güneş enerji sistemini hazırlamaktadır. Hazırlanan malzemeler solar çözümleri uygulama alanına ücretsiz servis araçlarımızla getirilmektedir. Getirilen malzemeler, projeye uygun şekilde tanzim edilmektedir.

 Uygulama işleminin ilk önemli aşaması sert zemin üzerine kurulacak olan ayaklardır. Ayaklar, panellerin genişliğine uygun şekilde tasarlanmıştır. Güney cephe, güneş enerjisinden maksimum faydalanıldığı bir cephedir. Güneş enerji sistemi kurulurken paneller güney cepheye çevrilmektedir. 

 Solar Projenin Önemli Aşamaları

 Profesyonel mühendislerimiz, panellerin maksimum güneş alabilmesi için en iyi konumu tercih etmektedir. Ayrıca bu konumu belirlerken, sistemin trafoya uzaklığı da hesap edilmektedir. Trafoya uzaklık arttığı zaman maliyet artmaktadır. Bu nedenle sistemin kurulumunda trafo uzaklığı da önemli olan konulardan biridir.

 Bu konuda profesyonel firmaların tercih edilmesi birçok açıdan önem arz etmektedir. Teşvik alma ve hibeden faydalanmak için yetkili mühendislerle çalışmanız gerekir. Ayrıca elektrik kurumuna elektrik satabilmeniz için de bu konuda yetkili firmaların tercih edilmesi önemlidir. Firmamız, gerekli yetki belgelerine sahiptir ve resmi kategoride gerekli işlemleri takip ederek, elektrik satışı, teşvik ve hibe gibi konularda pratik çözüm seçeneği sunmaktadır.

 Solar Enerji Kendi Elektriğini Üretiyor

 Elektrik faturasından kurtulmak ve kendi elektriğini üretmek isteyen şahıs ve kurumlar için güncel solar çözüm seçeneği sunuyoruz. Bu sistemin diğer bir avantajı artan elektriği satma imkanı sunmasıdır. Özellikle yaz aylarında solar enerji sistemi yüksek kapasitede elektrik üretmektedir. Kullanım dışı kalan fazla elektrik kurumuna satılabilir. Elektrik şirketi de sattığınız elektrik kadar ücret ödemektedir. Ücret banka hesabına yatırılmaktadır.

  Firmamız, danışmanlık ve ekspertiz hizmetinin yanı sıra solar enerji sistemine ait malzemeleri de satışa sunmaktadır. Malzeme satışında kaliteyi ön palana alan firmamız malzemeyi kendi servis aracı ile adresinize teslim etmektedir.

  İsterseniz anahtar teslim solar sistem kurulumu gerçekleştirebiliriz. Bu kategoride resmi izinlerden sistemin kurulumuna kadar bütün aşamalarda mühendis elemanlarımız görev almaktadır. Sistem kurulumunun yanı sıra arıza, bakım ve onarım konusunda da çözüm üretiyoruz. Tamir ve bakım servis elemanlarımız, istediğiniz zaman adresinize gelerek kısa sürede tamir ve bakım işlemini gerçekleştirmektedir.

The Process
design-project

Design-project preparation in accordance with clients requirements

construction & renovation

The process of construction and renovation according to project

budget approval

Budget analysis, corrections and approval with the client

handover

A full walk-through of the project with the client and the architect

POPULAR QUESTIONS

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Our Featured projects

College of Health Professions

A large beautiful pool which could hold up to 30 people at once, was specially designed for Palm Beach Resort. Made of eco-friendly materials and in short terms.

Learn more

ESTEM elementary

This small and cosy hotel needed a comfortable backyards pool for a small amount of guests. We managed to create a nice pool made of natural materials.

Learn more