Solar Teknik Proje

Solar Teknik Proje

Güneş enerjisi sisteminin teknik kısmını meydana getiren solar çözümleri proje işlemleri, resmi prosedüre uygun şekilde yapılması gerekir. Bu işin ilk önemli şartı yetkili ve aynı zamanda profesyonel çözüm sunan firmamızı tercih etmenizdir.

 

 İlk Aşamada Gerekli İzinler Alınmalıdır

 

 Destek ve hibeden yararlanmak için resmi prosedürün takip edilmesi gerekir. Firmamız, bu konuda müşteri güvenini sağlamıştır. Ayrıca bu kategoride dikkat edilmesi gereken konu garanti konusunda problem çıkarmayan solar enerji sistemlerinin tercih edilmesidir. 

 

 Firmamız, danışmanlık, proje, montaj, anahtar teslimi ve servis konularında resmi prosedüre uygun şekilde solar çözümleri sunuyor.

 

 Çatı kurulumu için sadece elektrik şirketinden izin almak yeterlidir. Ancak elektrik üretim tarlası düşünüyorsanız Tarım İl Müdürlüğünden izin almanız gerekir. Tarım İl Müdürlüğün’den ‘marjinal tarım arazisi’ belgesi almanız yeterlidir. Tarım İl Müdürlüğü, ekilen ve tarımda kullanılan araziler için ‘marjinal tarım arazisi’ belgesi vermemektedir. Sistemin kurulacağı arazinin tarımda kullanılamayan arazi olması gerekir.

 İzin Alındıktan Sonra Proje Hazırlanmaktadır

 Proje işlemi, yetkili resmi kurumlardan alınan izin sonrasında devreye girmektedir. Firmamız, izin işleminin ardından solar çözümleri proje ve danışmanlık konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca firmamız, hibe ve destek gibi konularda da güncel çözüm seçeneği sunmaktadır.

 

 Resmi prosedüre uygun şekilde solar enerji sisteminin kuruluşu, belli aşamalardan geçmektedir. Bu sistemin en önemli aşamalarından biri proje aşamasıdır. Proje aşaması, gerekli izinlerin alınmasının ardından yetkili firma tarafından hazırlanmaktadır. Firmamızın yetkili mühendisleri, izinlerin alınmasının ardından prosedüre uygun şekilde proje hazırlamaktadır.

 

 Solar Güneş Enerji Projesi 

 

 Resmi prosedüre uygun şekilde hazırlanan projeler, resmiyet kazandıktan sonra uygulamaya geçmektedir. Solar çözümleri sunan mühendis ekibimiz projeyi hazırlarken şu konulara dikkat etmektedir:

 

 1- Sistemin kurulacağı alanın genişliği ve zemin yapısını inceleyen mühendislerimiz, gerekli ölçümleri yaparak, en uygun noktayı belirlemektedir.

 2- Güneş enerjisi maliyetini artıran en önemli konu elektrik trafosunun uzaklığıdır. Trafo uzak olursa, maliyet artar. Bu nedenle en yakın trafonun seçilmesi ve projeye eklenmesi gerekir.

 3- Bağlantı noktalarının belirlenmesi, sistemin oluşumunda önemlidir. Sistemin kurulumu için gerekli bütün bağlantı noktaları belirlenmektedir.

 5- Sistemin kurulacağı alanın güneşlenme süresi çok önemlidir. Projenin başarılı olması, güneşlenme alanının doğru bir şekilde seçilmesine bağlıdır. Güney cepheli ve aynı zamanda en çok güneş gören nokta, solar güneş enerji sistemi için önemlidir. Bu nokta mühendisler tarafından belirlenmektedir.

 6- Sistemi meydana getiren ögelerin birbirleriyle bağlantıları, proje aşamasında incelenmektedir. Projede elektrik şirketine ait şebekeye bağlantı işlemlerinin yanı sıra, evin elektrik tesisatı için gerekli bağlantılar da önemlidir.

 

 Resmi prosedüre uygun şekilde hazırlanan proje, yetkili mühendisler tarafından hazırlanmaktadır. Yerinde yapılan inceleme sonunda, projenin detayları belirlenmektedir.

Solar Enerji Sistemleri Bizim İşimiz

Firmamızın profesyonel ekibi sadece proje konusunda yardımcı olabildiği gibi, anahtar teslim çözüm seçeneği de sunmaktadır. Hiçbir şeye karışmadan A’dan Z’ye bütün işlemleri deneyimli mühendis ekibimiz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Deneyimli ekibimiz, sistemin kurulacağı alanın özelliklerini inceledikten sonra, uzun sürede sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek Solar enerji sisteminin kurulumu için çözüm üretmektedir.

 

 Solar Çözümleri İçim Bizi Arayın

 

 Projenin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına gerekli bütün işlemleri prosedüre uygun bir şekilde gerçekleştiren firmamız, elektrik kullanımı, bakımı, servisi ve elektrik satışı gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Firmamız malzeme satışı konusunda da deneyimlidir. Yeni teknoloji solar güneş enerji sistemleri konusunda da firmamız çözüm üretmeye devam etmektedir.

 

 Anahtar teslim güneş enerji sistemleri konusunda firmamız çözüm üretmeye devam etmektedir. Malzeme tedarikinden nakliye işlemlerine kadar bütün işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

The Process
design-project

Design-project preparation in accordance with clients requirements

construction & renovation

The process of construction and renovation according to project

budget approval

Budget analysis, corrections and approval with the client

handover

A full walk-through of the project with the client and the architect

POPULAR QUESTIONS

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Our Featured projects

College of Health Professions

A large beautiful pool which could hold up to 30 people at once, was specially designed for Palm Beach Resort. Made of eco-friendly materials and in short terms.

Learn more

ESTEM elementary

This small and cosy hotel needed a comfortable backyards pool for a small amount of guests. We managed to create a nice pool made of natural materials.

Learn more