Solar Uygulama

Solar Uygulama

Kendi elektriğini üretme imkanı veren solar çözümleri, profesyonel çözüm gerektiren bir uygulamadır. Profesyonel olmayan ve resmi literatüre göre tasarlanmayan solar enerji sistemleri, uzun vadede birçok sorunu beraberinde getirir. Devlet desteği ve hibe avantajından faydalanmak için, yetkili mühendisler tarafından tasarlanması ve uygulanması gerekir. Yetkili olmayan mühendislerin ve firmaların çalışmaları, resmi literatürde problem meydana getirmektedir.

 

 İlk aşamada, arazi üzerine kurulacak sistemler için Tarım İl Müdürlüğü’nden izin alınması gerekir. Çatı sistemleri için elektrik kurumu ve ilgili resmi kurumlardan izin alınmalıdır. İzin alındıktan sonra firmamız proje aşamasına geçmektedir. Proje, malzeme, uygulama ve servis işlemlerini firmamız takip etmektedir. İsterseniz firmamız anahtar teslim solar güneş enerji sistemini projeye uygun şekilde kurmaktadır.

Pratik Solar Çözümleri

Projeye uygun şekilde hazırlanan malzemeler, montaj yapılacak alana getirilmektedir. Solar çözümleri kategorisinde paneller, santral sistemi ve ayaklar, projeye uygun şekilde hazırlanmaktadır. Malzemeler uygulama alanına getirildikten sonra ilk aşamada panel ayakları, zemine sağlam bir şekilde monte edilmektedir. Alınan ölçülere uygun üretim gerçekleştiren firmamız, isterseniz hazır panel seçeneklerini montajlayabilir. Danışmanlık, proje, parça satışı, komple sistem kurulumu ve servis gibi konularda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

 

 Uygulamanın yapılacağı alanın ölçülerine uygun şekilde tasarlanan malzemeler, ücretsiz nakliye aracımız ile adrese ulaştırılmaktadır. Güneş enerjisinden maksimum verim alacak şekilde projelendirilen solar sistemimiz, projeye uygun şekilde hayata geçirilmektedir. Güneş panelinin genişliği, elektrik üretimi ile doğru orantılıdır. Solar çözümleri bu konuda yetkili mühendisler tarafından gerçekleştiriliyor.

Solar Güneş Enerjisi Bağlantı İşlemi

 Zemin etüdü proje işleminden önce yapıldığı için, montaj ekibi zemin kontrolü yapmadan montaj işlemine geçmektedir. Ayakların ve panellerin montajlanmasının ardından, santral kurulumuna geçilmektedir. Evin elektrik tesisatı ile güneş panellerinin arasına kurulan santral sistemi, üretilen elektriği depolamaktadır. Ayrıca bu üretilen elektriği elektrik tesisatına ulaştırmaktadır. Üretilen elektriği depolayan, harcanan elektriğin ve satılan elektriğin miktarını ölçen bu santraller, son teknoloji özelliğine sahiptir. Santral kurulumunun ardından bağlantılara geçilmektedir.

 

 Ürettiğiniz Elektriği Satabilirsiniz

 

 Solar santral kurulumunda en önemli konu trafonun yakınlarda olmasıdır. Evlerde ve iş yerlerinde şebeke bağlantı noktaları bulunmaktadır. Güneş enerji paneli bu şebekeye bağlanmaktadır. Buradaki amaç, artan elektriğin elektrik kurumuna satılmasıdır. Sistem fazla elektriği otomatik olarak şebekeye aktarmaktadır. Elektrik kurumu, sattığınız elektrik ücretini her ay düzenli bir şekilde ödemektedir. Solar çözümleri, elektrik ihtiyacını karşılamanın yanı sıra elektrikten para kazanma imkanı sunuyor.

 

 Test İşlemleri

 

 Kurulum işlemi projeye uygun şekilde gerçekleştirildikten sonra sıra test işlemine gelmektedir. Güneş ışınlarının panele vurması ile birlikte bir saat içerisinde sistem elektrik üretmeye başlamaktadır. Panelin ısınması zaman alabilir. Güneş yeteri kadar sıcak olmadığı zaman bu süre biraz uzayabilir. Ancak yaz aylarında sistem çok daha hızlı ve verimli çalışır. Özellikle güneşli yaz günlerinde paneller maksimum elektrik üretir. Yaz aylarında elektrik şirketine daha fazla elektrik satabilirsiniz.

 

 Solar enerji sistemi ile ilgili bütün sorunlarınızı pratik bir şekilde çözüyoruz. Parça satışının yanı sıra servis hizmeti ile meydana gelebilecek arızalar da anında çözüme kavuşturulmaktadır. Elektrik üretim sisteminde ve santralde meydana gelen arızalar, parça destekli servis hizmetimizle kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Solar güneş enerjisi uzun yıllar sorunsuz kullanılan bir sistemdir. Kısa sürede kendini amorti eden karlı bir sistemdir.

 

 Yurt Geneline Hizmet Veriyoruz

 Türkiye’deki elektrik enerjisi problemini büyük ölçüde çözüme kavuşturan solar enerji, çiftçiler için de büyük kolaylık sağlamıştır. Kendi elektriğini üreten çiftçi, elektrikle ilgili bütün ihtiyacını solar enerjiden karşılamaktadır. Firmamız birçok ilde güçlü referansa sahiptir. Hizmet kalitesini güncel bir şekilde sunan şirketimiz, Türkiye çapında solar güneş enerji çözümleri sunmaktadır.

The Process
design-project

Design-project preparation in accordance with clients requirements

construction & renovation

The process of construction and renovation according to project

budget approval

Budget analysis, corrections and approval with the client

handover

A full walk-through of the project with the client and the architect

POPULAR QUESTIONS

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Yes, you can make changes to your floor plan. We have always allowed our purchasers to customize our plans to meet their needs. However, all changes must be approved by us to ensure that they will meet site and structural requirements.

Our Featured projects

College of Health Professions

A large beautiful pool which could hold up to 30 people at once, was specially designed for Palm Beach Resort. Made of eco-friendly materials and in short terms.

Learn more

ESTEM elementary

This small and cosy hotel needed a comfortable backyards pool for a small amount of guests. We managed to create a nice pool made of natural materials.

Learn more